هیچ شکی نیست که Australian Cuisine - اگر بشه همچین اسمی رو روش گذاشت - قابل قیاس با  کوزین های مطرح دنیا نیست و بسیار هم محدود در حد پای گوشت، استیک کانگرو - Possum - وجی مایت - پاولووا و ... میباشد. هر چند استیک های خوب استرالیا رو نباید فراموش کرد که اون بدلیل دامداری خوبیه که دارن.

نکته ای که برای من در این چند سال جالب بوده حرکتی که جهت فرهنگ سازی برای خوب آشپزی کردن در استرالیا آغاز شده و این شامل فستیوالهای غذا و شوهای منتوع تلوزیونی مثل MKR و Masterchef و از همه مهمتر Junior Masterchef میباشد که این داستان با تبلیغات فراوان رادیو و تلوزیون و مطبوعات همراه شده!
خیلی از این برنامه ها زیر مجموعه و کپی نمونه برنامه های اروپایی بخصوص انگلیسی هستن! کشوری که تا ۱۰-۲۰ سال پیش همیشه کوزینش دستمایه طنز بوده ولی بواسطه همین فرهنگسازی در حال حاضر آشپزها و رستورانهای بسیار سرشناسی دارد مثل:

Gordon Ramsay , Jamie Oliver, Marco Pierre White, Heston Blumenthal, Nigella Lawson

جالب اینجاست که خیلی از این آشپزها بعلاوه اسامی نامدار دیگری از اروپا ، آسیا و آمریکا رو میتونید در این شو های تلوزیونی استرالیایی مشاهده کنید

اکثر این شوها تو ۳-۴ سال گذشته را اندازی شده و تو این برنامه ها سعی نشده که آشپزی رو محدود به ناحیه بکنن بلکه سعی   شده خوب پختن رو رواج بده! برنامه ای مثل Junior MasterChef - که شرکن کننده هاش بین ۸ تا ۱۲ ساله هستن - باعث ایجاد این شور و اشتیاق بین بچه ها و نسل جدید میشه و این یکی از راه های فرهنگ سازیه!

+ نوشته شده توسط Ali در پنجشنبه پانزدهم تیر 1391 و ساعت 16:31 |
Cafe on Exhibition -Melbourne 

ژانویه سال ۲۰۱۰ برای چند روزی رفته بودیم ملبورن ، یک کافه ای نزدیک هتل محل اقامت ما بود که یکی دو باری برای صرف صبحانه بهش مراجعه کردیم.

از قرار این کافه بصورت خانوادگی اداره میشد با پیشینه ای فرانسوی !

با توجه به موقعیت کافه که در مرکز شهر  واقع شده ساعت کاری این کافه نیز همانند ساعت کاری اداری میباشد یعنی از صبح تا عصر و برای ناهار هم منوی ساده ای از ساندویچ ها و بعضا استیک رو شامل میشه. صبحانه ای که ما اونجا خوردیم واقعا خوب بود، کیفیت، کمیت، تنوع و قیمت همگی خوب و قابل قبول بود. بطور مثال یک Big Breakfast که از قرار دیس زیر بود به قیمت ۱۴ دلار ارئه میشد:

خلاصه اگر گذرتون اونورا افتاد یه سر بزنین و من رو هم  آپدیت کنین

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه سیزدهم خرداد 1390 و ساعت 18:27 |
سال ۲۰۰۹بود که خانم گوگوش تشریف فرما شدند استرالیا ! و از اونجاییکه تو ولایت ما برنامه ای نداشتند لذا با گروهی از دوستان تصمیم گرفتیم که کنسرت ایشان را بهانه کرده و به مرکز رفته تا هم زیارتی کرده باشیم و هم سیاحتی! البته انگیزه این سفر برای علیا مخدره صرف یک پرس کلپچ مجلسی بود که مدتها تمنایش را میداشت و در بلاد ما یافت نمیشد!خلاصه فردای روز کنسرت پرسون پرسون و لرزون لرزون (عیال مزین به آنفولانزای خوکی  و تب و لرز بودند) رفتیم به محله اوبرن Auburn در سیدنی و رستوران ایرانی وطن:

از اونجاییکه من جزو جماعت بچه سوسولها حساب شده و کله پاچه دوست ندارم پس هیچ نظری هم در مورد غذا ندارم ولیکن خود رستوران یک فضای معمولی داشت و صاحب و آشپز رستوران مرد بسیار نازنین و خوش برخوردی بودند! دوستان از غذا راضی بودند و منوی اصلی و عکسها هم بسیار هیجان انگیز بودند!

+ نوشته شده توسط Ali در یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390 و ساعت 19:24 |
یکی از وعده های غذایی که در بلاد کفر بسیار دیده شده است که اجنبی ها در خارج از خانه صرف کنند صبحانه است! که ابعاد آن میتواند از یک ساندویچ تخم مرغ و بیکن مکدونالدز شروع و تا یک برانچ کامل ادامه یابد!  

صبحانه از اون وعده های غذایی است که من دوست دارم در طول هفته در خانه و در کنار خانواده صرف کنم ولی برای تنوع با صبحانه کامل آخر هفته در خارج از خانه هم شدیدا موافقم

با معرفی و باتفاق دوست عزیزی که علاقه وافری به صرف صبحانه مفصل داره به رستوران Pancakes at the Manor در مرکز شهر بریزبین رفتیم ساختمان رستوران مورد اشاره هیچ شباهتی به رستوران نداره در حقیقت یک کلیسای قدیمی است که در سال ۱۹۰۴ بنا شده و از سال ۱۹۷۹ تبدیل شده به رستوران فوق! این رستوران جزو معدود رستورانهای ۲۴ ساعته در بریزبین است!

با توجه به کاربری قبلی ساختمان، رستوران از معماری داخلی جالبی برخورداره. سرداب کلیسا هم چند سالی است که به بار تبدیل شده!!!

منوی غذاها خصوصا صبحانه و دسرها بسیار هیجان انگیز است. غذاها کیفیت خوبی داره خصوصا پنکیک و Hash Brown و از نظر کیفیت هم چیزی فراتر از صبحانه است که میتواند به راحتی شما را تا بعد از ظهر سرپا نگه داره!

من تا به امروز ۲ با به رستوران فوق رفتم که هر دو بار هم در تعطیلات آخر هفته بوده و طبیعتا رستوران بسیار شلوغ بوده و این شلوغی بر سرعت عمل و سرویس دهی پرسنل تاثیر منفی گذاشته !

این هم آدرس رستوران:No.18 Charlotte St, Brisbane City

+ نوشته شده توسط Ali در دوشنبه سوم خرداد 1389 و ساعت 16:40 |
Montville شهری است بسیار کوچک -۳۵۰ نفر سکنه -مشرف به Sunshinecoast  در ایالت کوئینزلند در فاصله ۱۰۶ کیلومتری شمال بریزبین و یکی از نقاط دیدنی و مورد علاقه من !

این شهر کوچک از یک خیابان اصلی تشکیل شده و پر از مغازه های خنزر پنزر و صنایع دستی و تزئینی فروشی و کافه است. یک شهر توریستی در ۳۵ دقیقه ای ساحل و حدود ۴۵۰متر بالاتر از سطح دریا بهمین خاطر میتونید شاهد منظره بسیار زیبایی از ساحل و اقیانوس باشید.

حدود ۱۰-۱۲ تا کافه و رستوران تو این ده است که من ۲ تا شون رو امتحان کردم یکی که در مرکز ده واقع شده و کافه ایست بسیار کوچک که غذاهایی تقریبا سبک و ساندویچ ارائه میدهد و در مجموعه ای بنام Coffee Pot Juice Bar & Poppy's واقع شده و کیفیت قابل قبولی هم داره:

 

و اما جای دوم که بیشتر به رستوران شباهت داره تا کافه: Montville Cafe Bar Grill رستورانی است با ساختمان و حیاطی بسیار زیبا که از نطر تنوع غدایی به مراتب از کافه قبلی بهتر است و صد البته گرون تر و البته مسکرات هم در آنجا سرو میشود. کیفیت غذاش خوبه و من طبق معمول همبرگر امتحان کردم  که یک جور همبرگر خونگی با کلی سبزیجات در مخلوط گوشتش بود که چندان به مذاق من خوش نیامد ولی در مجموع جای دلپذیریه:

+ نوشته شده توسط Ali در شنبه چهاردهم فروردین 1389 و ساعت 20:4 |
من این رستوران را در دسامبر ۲۰۰۸ امتحان کردم! امیدوارم نوشته ام خیلی بیات نباشه

sSs یک خانه استیک با تم Country  زنجیره ای استرالیایی است که حدود ۸ شعبه در استرالیا داره این رستوران در سالهای فعالیتش برنده بیش از ۳۰ جایزه ریز و درشت شده !

نمیدونم ترجمه بجای country چی میشه؟! فکر میکنم واژه روستایی یا غیر شهری درست باشه !

صاحب و پایه گذار این رستوران یک آشپز معروف اوزی بوده (و هست) و حساسیت زیادی هم بر انتخاب گوشت و طرز و زمان پخت استیکهایش داره تا اونجائیکه از قرار خودش هم یک دامپروری برای تامین قسمتی از گوشت مورد نیازش داره!

من شعبه بریزبین این رستوران رو رفتم، همونجوری که از تمن رستوران برمیآد کاملا یک رستوران و بار casual بود. میز و صندلی و پیشخوان و کفپوشهای چوبی، و یک بشکه بزرگ چوبی پر از بادوم زمینی پوست دار! روی هر مسز هم یک کاسه چوبی وجود داره که میتونی بری و کاسه تو پر از بادوم زمینی میکنی و بزنی به بدن!

ما بعنوان پیش غذا نون و کره سفارش دادیم که نونش فوق العاده عالی و تازه بود و برای غذا هم دو مدل استیک مرغ و گوشت که واقعا خوب بود.

- بعدها تو سایتش خوندم که یکی از معروفترین غذاهاش، خوراک ماهیچه یا ران گاو است و اگر بتونید ماهیچه فوق را بهمراه پیش غذا و دسر کامل بخورید ، دسر شما رو مجانی جساب میکنن و یک جایزه در حد تی شرت و کلاه هم بهتون میدن!

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه چهاردهم اسفند 1388 و ساعت 19:58 |
سیزلر یک رستوران زنجیره ای آمریکایی است که در سال ۱۹۵۸ اولین شعبه اش رو افتتاح کرده و برای سرو انواع استیک و غذای دریایی و سالاد بار معروفش، شناخته شده است.

تا اونجائیکه من سر در آوردم سیزلر در سال ۱۹۸۴ - ۱۰۰٪ مالکیت استرالیایی پیدا کرده و از زمان این نقل و انتقال مالکیت، ۵۰٪ به میزان مشتریان استرالیایی اش افزوده شده ! مالکیت این مجموعه رستوران متعلق به گروه Collin's Foods است که دفتر مرکزی آنها در بریزبین واقع شده و بغیر از ۲۶ شعبه سیزلر در استرالیا و ۱۹۷ شعبه در آمریکا،  ۱۱۴ شعبه KFC در کوئینزلند نیز توسط آنها اداره میشه ! شعب آمریکا عمدتا در ایالتهای غربی قرار دارند.

من یکبار به این رستوران رفتم و استیکش رو امتحان کردم  و همچنین از سالاد بارش هم استفاده کردم، هر چند که واقعا استیک خوبی داره ولیکن فکر میکنم دفعه های بعد فقط از سالاد بارش استفاده کنم  اونهم بدلیل تنوعی که داره که شامل انواع سوپ و پاستا و سالاد و میوه وشیرینی و  بستنی میباشد!

در ضمن این رستوران یک بوفه صبحانه هم در روزهای یکشنبه دارد که خیلی تعریفش را شنیدم ولی هنوز قسمت نشده که برم

+ نوشته شده توسط Ali در شنبه بیست و چهارم بهمن 1388 و ساعت 20:24 |
قبل از هر چیز بازگشت شکوهمندانه خودم رو در آستانه این روزهای عزیز به امت شکمچران و همیشه در صحنه تبریک و تهنیت میگم !!!

دلایل این تاخیر میهمانداری و تعطیلات سال نو میلادی و مشغله کاری بسیار و از همه مهمتر وسعت مسئله اعلام میگردد!

و اما ‌Breakfast Creek Hotel :

این هتل معروفترین پیاله فروشی کوینزلند و جزو ۳ پیاله فروشی معروف استرالیا میباشد!

ساختمان اصلی در سال ۱۸۸۹ ساخته شده و از سال ۱۹۰۰ این هتل در تملک کارخانجات آب جو سازی Perkins و سپس Castlemine  و بعد Castlemine Perkins ! بوده که آب جوی XXXX آن در استرالیا بسیار شناحته شده است در حدود ۷۲ سال این ملک در اجاره خانواده Cavill بوده و توسط آنها اداره میشده تا سال ۱۹۹۸ که از آن زمان این هتل بعنوان یک میراث تاریخی ثبت شده و به تملک سازمان ذیربط درآمده و توسط آنها اداره میگردد.

این هتل از محموعه چند بار و رستوران تشکیل شده که بعضی هاشون Casual هستند و بعضی رسمی تر ! این مجموعه طی سالها برنده جوایز بسیار زیادی شده از جمله بهترین استیک بریزبین - بهترین پای بریزبین و کسب رتبه ۲۰ از لیست ۱۵۰ جای دیدنی و فعالیت که میباست در کوینزلند انجام داد یا دید ! نکته این جایزه آخری اینکه این لیست ار نظرات مردم ۱۱۶ کشور دنیا که به کوینزلند سفر کرده اند تهیه شده ! 

مجموعه فوق حدود ۱۴۰ کارمند داره که این میتونه نشون دهنده وسعت و تعداد مشتریاش باشه !

رستوران "باغ اسپانیایی" در سال ۱۹۶۸ بعنوان یک خانه استیک در هتل مذکور افتتاح میشه! و اینجانب و  علیا مخدره سال گذشته رستوران فوق را با قدوم مبارک خود مزین فرمودیم:

و اما رستوران و استیک: راستش من انتظار بیشتری داشتم ! اول چون جای خیلی  شلوغیه رو سرویس دهیشون تاثیر گذاشته ! با توجه به ایکه اکثر رستورانهاشون در فضای باز هستن به نظافت اونجا باید بشتر اهمیت بدهند! طعم استیک و نحوه سرو خوب بود ولی با توجه به قیمتش من Hog's Breath  رو ترجیح میدم هرجند در چنین جایی همه چیز قیمت و طعم نیست بلکه لذت بردن از محیط و در و دیفال هم مهمه ! به هر حال اینجا یکی از نمادهای بریزبینه! و رفتن به این مجموعه رو به رفقای ساکن بریزبین و حومه توصیه میکنم !

+ نوشته شده توسط Ali در دوشنبه دوازدهم بهمن 1388 و ساعت 16:53 |

یکی از جاهایی که در محدوده بریزبین من خیلی دوستش دارم دماغه Cleveland است فکر میکنم نیم ساعتی از مرکز شهر باید برونید تا بهش برسید. جای قشنگیه یک فضای سبز و یک فانوس دریایی و یک رستوران و بار و کافه !

رستورانش از دوقسمت تشکیل شده قسمت مایه داری (یا به قول مادر بزرگم قسمت آدابی!) و قسمت معمولی نشین !   برای استفاده از این قسمت میتونین چیپس و ماهی تون رو از قسمت زیر بگیرید و برید اونجا در تراس و کنار آب بنشینید و  در حالی که از دیدن منظره اقیانوس و شنیدن صدای امواج لذت میبرید غذای خوشمزتون رو نوش جان  کنید !

فکر میکنم گرفتن و خوردن چیپس و ماهی در آخر هفته ها از این چیپس و ماهی فروشی ها که "بگیر و ببر" دارن در کوینزلند ، یکجورهایی مثل داستان کباب کوبیده آخر هفته های خودمون در ایرانه!

بگذریم ! راستی اینجا کافه و بار باحالی هم داره که خیلی هم خوشگله!  ترجیحا بهتره در هوای آفتابی اونجا برید که بتونید از دیدن آسمان آبی هم لذت ببرید هر چند نشستن درون ساختمان در حالی که داره بیرون مثل بنز بارون میاد و نوشیدن یک فنجان قهوه داغ در حالیکه موجهای دریا و قطرات آب به شیشه پشت سرتون میخوره هم خالی از لطف نیست!

+ نوشته شده توسط Ali در چهارشنبه ششم آبان 1388 و ساعت 18:19 |
هتل برادوی یک رستوران و پاب است که در منطقه Woolloongabba در بریزبین  واقع شده است.

این رستوران و پاب تفاوتهای خاصی با رستورانهای دیگه داره از قرار زیر:

مثلا اکثر موزیکهایی که در این رستوران پخش یا اجرا میشه اکثرا مربوط به دهه ۸۰ و ۹۰ میباشد!

یا :روزهای شنبه از ساعت ۶ تا ۱۲ صبح محصولات تازه خانگی مثل میوه، سبزیجات ، عسل یا نان به فروش میرسد.

و  اینکه ۱۵ مدل برگر در این رستوران طبخ و ارائه میگردد.

ولی از همه جالبتر و هیجان انگیزتر بخش مربوط به استیکها و کبابها است، در این قسمت شما مقابل ویترین مربوطه رفته و تکه استیک و یا کباب مورد نظر خود را ار بین انواع استیکهای گوشت یا سیخهای کباب میگو، مرغ یل سوسیس انتخاب نموده و به صورت خام از پیشخوان تحویل  میگیرید و خودتون روی یک باربیکیو بزرگ اون رو طبخ میکنید کلییه وسایل لازم و سسها نیز در اختیار شماست ونحوه طبخ نیز در محل درج شده است (خب چه کاریه  ؟!!! بشین تو خونه ات و مثل بچه آدم غذاتو بخور)

علاوه  بر این شما امکان استفاده از یک سالاد بار مختصر رو هم خواهید داشت !

قیمت یک تکه استیک یا سوسیس و سالاد بار ۱۰ دلار میباشد و برای نوشیدنی باید جداگانه پرداخت کنید بعضی از استیکها   یا میگو گرانتر است که ۱۲ دلار میشه! خلاصه تجربه بامزه ای بود!!!

برای اطلاعات بیشتر میتونید به وب سایش همسری بزنید: www.hotelbroadway.com.au .

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه دهم مهر 1388 و ساعت 18:39 |
خب این پست یک جورهایی به پست قبلی ارتباط داره اونهم بخاطر موقعیت جغرافیایی این رستوران - البته یکجورهایی سفرنامه است تا رستوران گردی :

همیشه همکارهای اوزی بهم میگفتن تو که اینقدر میری Townsville یکسر هم برو جزیره مغناطیسی !!! Magnetic Island!   این جزیره در نزدیکی Townsville  واقع شده و با اتوبوسهای دریایی حدود ۳۰ دقیقه طول میکشه تا به اونجا برسی ! از اونجائیکه من هم پسر حرف گوش کنی هستم تصمیم گرفتم در یکی از سفرها عیال رو هم همراه کرده و یک روز اضافه بمونیم و بریم این جزیره رو ببنیم خلاصه هتلی تو جزیره رزرو کردیم و چون تو فصل تابستون هم بودیم، مایو و بیل و سطل و تیوپ هم با خودمون بردیم تا تنی هم به آب بزنیم ! غافل از اینکه ! داداش ! باهوش ! همه جا که مثل مملکت خودت نیست که تابستونها فصل شمال و شنا و پلاژ و ویلا و آفتاب و ... باشه!! بله سوتی ما در اینجا بود که با توجه به آب و هوای استوایی اون منطقه فصل تابستون - و خصوصا اون زمانی که ما اونجا بودیم - در اونجا فصل بارندگی بحساب میاد اونهم چه بارانی ! خلاصه عین مدتی که اونجا بودیم بارون میومد ! موقع رفتن به جزیره که اونقدر بارون زیاد بود و دریا متلاطم که یقین داشتم ما هم به سرنوشتی تایتانیکی دچار میشیم ! وقتی هم رسیدیم به اونجا با جزیره ای خلوت که اکثر رستورانها و فروشگاهایش بسته بود روبرو شدیم و بعد از پرس و جو متوجه شدیم که در اون زمان کمترین میزان  مسافر به اون جزیره میره بهمین خاطر خیلی از ساکنین جزیره هم که شغلهای فطلی و مرتبط با توریسم دارن به شهر میرن! خلاصه با توجه به میزان بارندگی و بسته بودن رستورانها، فقط تونستیم رستوران هتل رو امتحان کنیم که انصافا خیلی هم خوب بود و از اونجایی که غیر از ما فقط یکی دو تا نادان دیگر در هتل بودند لذا آشپز محترم حسابی وقت داشت و همچین دل به کار میداد!

خب اسم رستوران Mac Arthurs  بود که در هتل بین المللی جزیره آهنربایی ! واقع شده است!

بعد از صبحانه هم با دو عدد طوطی گرسنه روبرو شدیم که چون در آن وقت سال به دیدن آدمیزاد عادت نداشتند ما را هم حیوانی بی آزار قلمداد کردند و با هم رابطه خوبی برقرار کردیم و من اونقدر نون و کره بهشون خوروندم که فکر کنم حسابی رودل کردند!

علیرغم هوای بارانی ولی ما کل جزیره رو با سرویس مینی بوس رانی جزیره چرخیدیم و باید اقرار کنم جای واقعا زیبایی بود و یک جورهایی احساس میکردم مثلا Sawyer  هستم در سریال Lost  ! نه اینکه فکر کنین به خاطر شباهت اقلیمی جزیره اینو میگم ها ! نه بیشتر به خاطر شباهت اندام ایشون به خودم 

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه سی ام مرداد 1388 و ساعت 19:41 |
سه چهار ماهی بود که سفرهای کاری زیادی به شهری کوچک در شمال شرقی این بلاد داشتم، حداقل یک هفته در میان و هر سفر بین ۲ تا ۳ روز، شهری کوچک و آرام با لایف استایلی آرامتر از بریزبین بطوریکه حاضرم سام وار شرط ببندم که ساعت ۷ بعد از ظهر در بهشت زهرا زندگی بیشتر از خیابان مرکزی این شهر جریان داره !

هتل محل اقامت من هم در همین خیابان اصلی قرار داشت، بغیر از رستوران هتل در سرتاسر خیابان اصلی مقدار زیادی رستوران دیگر هم وجود داشت که به قدرتی خدا در آن فصل فقط ۲-۳ تاشون باز بودند!که یکیشون همیشه سوت و کور بود و اون یکی شعبه ای از رستوران Hog's Breath  که قبلا در موردش نوشتم. بی اغراق اکثر شبهایی رو که در این شهر بودم شام رو در این رستوران خوردم چون هم محیط خوبی داشت و هم پذیرایی و غذای خوب ! کلا وقتی اسم سفر کاری به این شهر میاد من یاد Hog's   و میز و صندلی چوبی و کتاب خواندن میافتم چون تفریحم همیشه این بود که کتابی با خودم ببرم و تا وقتی غذا حاضر بشه و در حین غذا خوردن کتاب بخونم، حتی امسال شب تولدم هم به تنهایی اونجا بودم تقریبا اکثر گارسونهاش منو میشناختن

تا اینکه یک شب که رفتم سراغش دیدم درش بسته است و روی در نوشته شده که این رستوران پس از ۲۰ سال فعالیت فروخته و تعطیل شده ! خلاصه کلی حالم گرفته شد! یک رستوران در نزدیکی Hog's قرار داشت بنام تاج محل که اکثراٌ تعطیل بود و همیشه فکر میکردم یک رستوران هندی باشه تا اینکه یکبار که عیال هم در این سفر همراهم بود متوجه شد  این رستوران غذای ایرانی هم سرو میکنه!

خلاصه اون شب پس از مواجه شدن با درب بسته Hog's به سمت تاج محل رفتم و دیدم که باز است ! وارد که شدم مشخص بود که وارد یک رستوران مشرقی شدم کف مفروش شده با فرشهایی با طرحهایی آشنا و دیوارها هم با تابلو یا فرش تزئین شده بود که همگی بویی شرقی میداد و همچنین میز و صندلیهایی چوبی، خانمی به استقبال آمد و پشت میز قرار گرفتم و شروع کردم به دیدن لیست غذاها، اکثراٌ هندی بود ولی یک قسمت تخصیص داده شده بود به غذاهای ایرانی با سر فصل "غذاهایی از امپراطوری پارس" خبری از چلوکباب برگ و کوبیده نبود و بجایش اسامی زیر بچشم میخورد: جوجه کباب - سبزی پلو با مرغ - خورش قیمه - خورش بادمجان - لوبیا پلو - یتیمچه و عدس پلو ! هنوز نتونسته بودم تشخیص بدم که صاحبان رستوران ایرانی هستند یا از پارسی های هند؟! تا اینکه در زمان سفارش غذا با خانم میزبان هم کلام شده و متوجه شدم که ایرانی هستند و این شد سر آغاز آشنایی من با خانواده محترمی که رستوران تاج محل را اداره میکنند ، خانم "م" ، همسرشون -با لهجه شیرین اصفهانی - دخترشون و نوه اشون  که دختری ۱۰-۱۱ ساله است که به مادر و مادر بزرگ کمک میکنه 

و چه بسیار لذت بخش است خوردن خوش بادمجانی که مزه دستپخت مادر ها را میدهد در محیطی آشنا و در شهری دور افتاده، جایی که اصلا انتظارش رو نداری اونهم با مهمانداریه ایرانی !

و بیدنگونه بود که تاج محل جای Hog's  را در Townsville  برای من گرفت و چه خوب هم گرفت.

اینجاست که شاعر شیرین بیان میفرماید:

 خداوند گر ز حکمت ببندد دری                         ز رحمت گشاید در دیگری    

توضیحات تکمیلی جهت تنویر افکار عمومی:

در نظرات آمده بود که چگونه عیال این رستوران رو کشف کرده در حالی که خودش توش غذا نخورده! لازم به توضیح است که وقتی عیال این تابلوی رستوران رو کشف کردند که این رستوران در  همون دوران تعطیلیش بود که قبلا ذکر کرده بودم - یعنی زمانی که ایشون رستوران رو کشف کردند اونجا تعطیل بود و در سفرهای بعدی من باز شده بود !

عکس غذاها مربوط به مراجعات متعدد بنده در سفرهای مختلف میباشد و نه یک بار مراجعه ! پس نتیجه میگیریم که من در یک وعده ۲ پرس غذا نخورده ام!  

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه شانزدهم مرداد 1388 و ساعت 19:42 |
ناندوز یک رستوران فست فوود زنجیره ای است که اصلیت آن متعلق به کشور آفریقای جنوبی میباشد تم این رستوران پرتغالی است که احتمالا دلیلش اینکه صاحبان اولیه رستوران اصالتا پرتغالی هستند.

در حال حاضر ناندوز در ۲۶ کشور شعبه دارد و متخصص طبخ انواع مرغ گریل شده است، در حقیقت فکر نمیکنم غیر از مرغ چیز دیگری ارائه بدهد، بهمین دلیل به نظر من از خیلی از رستوران فست فوودهای دیگه سالمتره !

نکته جالب اینجاست که ناندوز در تمامی کشورهای مسلمان و بسیاری از کشورهای غیر مسلمانی که شعبه دارد از گوشت حلال استفاده میکند از جمله استرالیا، انگلیس، نیوزیلند و کانادا و در بعضی از مناطق ی ه و د ی نشین هم از کوشر استفاده میکند! 

یکی از دلایل لذیذ بودن مرغهای ناندوز اینکه معمولا این مرغها قبل از طبخ در سس و ادویه هایی مانند Peri Peri خوابانده شده و در زمان سور بسته به سفارش شما با سسهای مختلف ارئه میگردد.

علیرغم اینکه ناندوز در امارات متحده عربی هم شعبه دارد متاسفانه هیچوقت فرصت نشد که اونجا اتمحانش کنم ولیکن تصادفا اولین وعده غذایی که در روز اول ورود به استرالیا خوردم در ناندوز بود

در هر حال من غذای ناندوز رو دوست دارم و همچنین محیط رستورانشو چون بیشتر از اونکه به فست فوود شباهت داشته باشه یک رستورانه ، با قیمتی در حدود قیمتهای فست فوود !

+ نوشته شده توسط Ali در یکشنبه بیستم اردیبهشت 1388 و ساعت 22:24 |
در سال ۱۹۲۴ یک کارخانه آبجو سازی در خیابان Milton در حاشیه منطقه مرکزی شهر بریزبین احداث میشود که کماکان نیز به فعال بوده و انواع ماالشعیر سکر آور را تحت نام x.x.x.x یا 4X تولید و عرضه مینماید.

جنب این کارحانه رستوران و باری وجود دارد بنام 4X Ale House در این مکان شما میتوانید با شرکت در یک تور با تاریخچه این کارخانه و همچنین نحوه تولید آبجو آشنا شوید و یا از رستوران و بار آن هم - بصورت مجزا - استفاده کنید.

با توجه به نزدیکی مجموعه فوق به محل کار من، چندین بار گردهمایی های شرکت در سالن آمفی تاتر این مجموعه برگزار گردیده که معمولا هم با صرف ناهار همراه بوده. با توجه به ماهیت و قدمت آن، رستوران از دکوراسیون خاص و جالبی بهره برده که دیدن آن خالی از لطف نیست !

و صد البته کیفیت غذا ها هم (تا آنجاییکه من امتحان کرده ام) بسیار خوب بوده!

باید اعتراف کنم که یکی از بهترین Fish & Chips هایی که تا به امروز خورده ام در 4X Ale House  بوده است . متاسفانه یا خوشبختانه اینجانب علاقه ای به آبجو ندارم ولیکن خوردن آبجوی تازه و خنک در این مجموعه هم خالی از لطف نیست!

راستی چیزبرگر خیلی خوبی هم داره که با تخم مرغ و سیب زمینی سرو میشه ! ایناهاش:

این نمونه اش تخم مرغ نداره

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 و ساعت 16:39 |
رستوران Fishmonger's Wife یک چیپس و ماهی فروشی با تم Casual است که به صورت خانوادگی اداره میشه . زن و شوهری که صاحب این رستوران هستند پس از چند سال تجربه در مدیریت کافه ای در شمال جزیره Stradbroke  در سال ۲۰۰۲ رستوران مورد اشاره را در Shop6/8393-Lytton Rd-East Brisbane دایر میکنند.

در این رستوران شما میتوانید غذاتون رو سفارش بعید و بگیرید و ببرید (Take away) ، میتونید تکه های ماهی آماده طبخ را از یخچال ویترینی انتخاب و خریداری کرده و در خانه طبخ کنید و یا همنجا سفارش بدین و نوش جان کنین

برای صرف غذا در محل میتونید از میزهایی که در محیط بیرون و یا درون ساختمان رستوران قرارداره استفاده کنید و تا زمان آماده شدن غذا به تماشای تابلوهایی که مثل یک آتلیه هنری بر دیوارهای سالن غذاخوری جهت فروش قرارگرفته بپردازید و یا مجله ای را از قفسه مجلات بردارید و ورق بزنید

صورت غذاها محدود به غذاهای دریایی نمیشه ولی اکثریت رو در بر میگیره. شما میتونید ماهیتون رو بصورت battered (پفکی) , یا crumbed (سوخاری) سفارش بدین و همچنین سیب زمینی سرخ شده رو هم میتونید معمولی و یا beer battered سفارش بدین که این دومی واقعا معرکه است!

غذای شما در اینجا مثل غذاخوریهای بین جاده ای ایران و در سینی های بیضی شکل استیل همیشه آشنا ارائه میگردد:

در مجموع باید بگم Fish & Chips  این رستوران بسیار بسیار خوبه و امتحان آن را به کلیه دوستان ساکن بریزبین و حومه شدیدا توصیه میکنم !

قابل ذکر است که رستوران فوق در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه بهترین فروشگاه - رستوران  Fish & Chips در سراسر استرالیا توسط موسسه/شرکت  Crisco و در سال ۲۰۰۷ هم بعنوان بهترین رستوران Casual  در بریزبین معرفی شده است . برای اطلاعات بیشتر میتونید به وب سایت رستوران فوق هم سری بزنید.

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه بیست و هشتم فروردین 1388 و ساعت 19:4 |
امیدوارم تعطیلات خوش گذشته باشه ! از آمار بازدید وبلاگها معلومه که روزهای تعطیل مردم کمتر میرن سراغ وبلاگ خونی و روزهایی که میرن سر کار بیشتر میان سراغ وبلاگها، خصوصا اول هفته ها!!! من هم واسه همین گفتم که اولین پست رو بعد از تعطیلات بنویسم !!!

وجود رستوران ایرانی در غربت واقعا غنیمته !* دیدن منوی نام آشنایی از غذاهای ایرانی به همراه شنیدن موسیقی ایرانی، سفارش دادن غذا به زبان فارسی و سپس خوردن یک پرس چیلیک (چلوکباب) با سماق و پیاز بسیار لذت بخش است ! خصوصا اگر مدتها باشد که طعم چلوکباب را نچشیده باشی !

پرشین رستوران درShop 5,Harries Rd Coorparoo در توابع بریزبین واقع شده است . منوی غذاها نسبتا متنوع بوده و جو رستوران و برخورد پرسنل خوب و صمیمی میباشد.کیفیت غذاها قابل قبول است (قطعا نباید انتظار چلوکباب نایب یا البرز رو داشته باشید). دکوراسیون رستوران با وحود پوسترهایی از تخت جمشید رنگ و بویی ایرانی دارد و از قرار رستوران فوق به صورت خانوادگی اداره میشود، شاید یکی از دلایل برخورد خوب پرسنل هم همین مسئله باشد.

من تا به امروز ۲ یار به رستوران فوق رفتم و هر دو بار از سپری کردن وقتم درآنجا با دوستان و تناول غذای دلخواه و شنیدن موسیقی لذت برده ام

این هم چند عکس از پیش غذاها و غذاها :

برای دیدن اطلاعات بیشتر میتونید به وب سایت رستوران فوق مراجعه کنید .

*در بریزبین کلا ۲ تا رستوران ایرانی وجود دارد یعنی عملا ۱+۰.۵+۰.۵ !!! یعنی چی؟! یعنی یکی همین رستوران مورد اشاره است و یکی دیگه یک رستوران ایرانی - مدیترانه ای و دیگری رستورانی که میگن به Take a way  شباهت داره تا رستوران!

حالا که ما یه تریپ نوستالژی برداشتیم لطفا بعضی از دوستان جو گیر نشن و بحث راه نندازن که دندت نرم میخواستی نری و بمونی تا حالا مجبور نشی اینجوری دم از چلوکباب و وطن و این حرفها بزنی ! من همیشه سعی کردم که از هر چیزی و موقعیتی در جای خودش و به اندازه خودش لذت ببرم و به نظرم این هیچ مغایرتی با اینکه گاهی هم یادی از گذشته ها و علائقم بکنم ندارد............تکبیر!

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه چهاردهم فروردین 1388 و ساعت 17:11 |

رستوران و پیاله فروشی Pig 'N Whistle یک Pub با تم انگلیسی است که در استرالیا ۴ شعبه داره ! البته رستورانهای متعددی با این نام در سراسر دنیا وجود دارند که مطابق تحقیقات بعمل آمده توسط اینجانب ارتباط خاصی با یکدیگر ندارند !

بگذریم دوستانی که در بریزبین سکونت دارند یا بصورت سیاحتی به اینجا آمدند قطعا و حداقل یکی از شعبه های این رستوران رو دیدند ! چون یکی از شعبه های رستوران فوق  دقیقا در مرکز شهر و در وسط Queen Street واقع شده!  یک شعبه در Sunshine Coast و یکی دیگر در Eagle Street و یکی هم در مرکز خرید Indooroopilly ! شعبه خیابان Eagle  بعضی وقتها موزیک زنده هم داره !

غذاها کیفیت  قابل قبولی دارند ! سرویس هم به همچنین ! البته اصولا چیزی که در این نوع رستورانها ایجاد جذابیت میکنه پیاله فروشی و محیط و تم رستوران است و کیفیت غذا در اولویت دوم قرار میگیره ! ما در اونجا نان سیر دار ، چیپس و ماهی و همبرگر خوردیم که همگی خوب بودند ولی بهترین نبودند !!!!

البته انصافا همبرگرش لذیذ بود و سنگین !!!!

این هم چند تایی عکس :

+ نوشته شده توسط Ali در سه شنبه دهم دی 1387 و ساعت 16:59 |
هفته پیش رفته بودیم مرکز خرید Harbour Town در Gold Coast ، در بدو ورود جمعیت جان بر کف و همیشه گرسنه تصمیم گرفتند که ناهار بخورند ! و خوشبختانه در آنجا خبری از یک فوود کورت متمرکز با حضور همیشه در صحنه Mc Donnald's , Hungry Jack's , KFC و SubWay نبود و این یعنی غذایی جدید و در جایی جدید ! لذا نگاهی به صورت رستورانها انداختم و اسم کوفته برگر توجهم رو جلب کرد بدو دلیل یک واژه کوفته و دو کلمه برگر که من عاشقشم !

کوفته برگر یک فست فوود ترکی به معنای واقعی است ! منظور اینکه هم غذاهای ترکی داره و هم خیلی سریع سرویس میده! من که کوفته برگر سفارش دادم با سیب زمینی که تشکیل شده بود از ۳ تکه کوفته ! البته با آن چیزی که ما بعنوان کوفته میشناسیم فرق داشت  و یک چیزی بود بین همبرگر و کتلت و خوشمزه ! این هم عکسش :

سایر همراهان هم بشقاب مخلوط سفارش دادند که تشکیل شده بود از سالاد - برنج - کوفته - استیک گوشت و استیک مرغ !

 

نکته جالب توجه در این رستوران قیمتها بود که بنظر من و در قیاس با سایر نمونه های هم سبک خودش بسیار مناسب بود بطور مثال قیمت بشقاب بالا ۸ دلار بود !

 

ته نوشت :

وای که چقدر اینجا شکمی و غیر معنوی و زمینی شده ! وقتشه یکم نوستالژی بزنیم !

دلم کتابفروش مهناز میخواد و یک موسیقی ایرانی خوب ! (نوار کاست ۳۰۰ تومنی ! اصلا جهنم ۶۰۰ تومنی ) میدونم اگر تهران هم بودم فایده ای نداشت چون دیگه از کتابفروشی مهناز هم اثری نمونده !

البته خدا وکیلی کتابفروش های اینجا رو هم دوست دارم خصوصا Borders مرکز شهر رو همونی که طبقه سومش مونوپولی با صفحه چوبی  داره ! که ۶ ماهه هر وقت میرم اونجا نگاش میکنم ولی دلم نمیاد ۹۰ دلار واسش پول بدم ! آخه کسی هم اینجا مونوپولی بازی کن نیست !

اصلا چرا ما ایرانیها اینقدر با گذشتمون حال میکنیم !؟ حتما باید فردا بشه تا با امروزمون حال کنیم ؟؟؟؟!

+ نوشته شده توسط Ali در یکشنبه هفدهم آذر 1387 و ساعت 17:36 |
نوبت میرسه به یکی از رستورانهای مورد علاقه من در استرالیا بنام Hog's Breath Cafe .

Hog's یک رستوران بار Casual استرالیایی است که در سال ۱۹۸۹ اولین شعبه اش را در Airlie Beach واقع شده در ایالت QLD دایر میکنه و در مدت ۱۸ سال حدود ۷۰ شعبه دیگر در سراسر استرالیا و نیوزیلند راه می اندازه !

تم اصلی رستوران بسیار نزدیک به رستورانهای زنجیره ای Chili's & T.G.I.F است .

و غذای معروفش هم انواع استیک ، شاید بهتر باشه بگم که یک خانه استیک است !

در حقیقت شناسنامه Hog's استیک دنده گاو (Prime Rib) و سیب زمینی پیچ خورده اش ! (Curly Fries) میباشد. استیکهای فوق در مدت ۱۸ - هجده ساعت !!! و در فری مخصوص به آرامی طبخ شده اند و پس از سفارش شما بصورت دلخواهتان Medium Rare - Well Done ,... برای شما آماده و سرو میگردد ! و صد البته بسیار بسیار لذیذ

من همبرگر اینجا رو هم خیلی دوست دارم و بنظرم خیلی خوبه !

این هم یکجور شنیتسل مرغ که با سس گوجه ایتالیایی و پارمزان سرو میشه :

و این هم سایر عکسها که عمدتاٌ استیکها هستند با سس ها و مخلفات متفاوت !!!

و اما بزرگترین اشکال Hog's، عبارتست از ساعت کاری اش ! یعنی خیلی زود تعطیل میکنه ! شدیدا توصیه مشود اگر قصد رفتن به Hog's رو دارین جوری برنامه ریزی کنین که قبل از ۸:۳۰ اونجا باشین !!!

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه بیست و چهارم آبان 1387 و ساعت 18:17 |
چند وقت پیش باتفاق گروهی از دوستان رفتیم یک رستوران ترکی بنام سلطان که در یکی از محلات شمالی بریزبن بنام Boondall واقع است!

خب غذاها تا حدی به غذاهای  ایرانی نزدیک بود مثل کبابها و البته بیشتر به غذاهای لبنانی شباهت داشت و شایدم غذاهای لبنانی به غذاهای ترکی شباهت داره! البته به نظر من کلا کشورهای حاشیه شرقی مدیترانه مثل لبنان و اردن و ترکیه از نظر غذایی اشتراکات زیادی بایکدیگر دارند.

خلاصه، رستوران فوق مکان نسبتا زیبایی با دکوراسیون شرقی میباشد و کیفیت غذاها، نحوه پذیرایی و قیمت نسبتا مناسبی دارد! قابل ذکر است که رستوران فوق دارای موزیک زنده و Belly Dancing  هم میباشد.

و اما در مورد غذاها: من Chops یا ریش کباب یا همون شیشلیک خودمون رو خوردم و کمی هم به غذای یکی از دوستان که یک چیزی مثل کباب کوبیده خودمون بود- ولی تند- ناخنک زدم ، که اونهم خوب بود و عیال هم اسکندر کباب خورد و راضی بود.

یکی دیگر از عواملی که باعث شد از رستوران فوق خوشم بیاد وجود یک خواننده ایرانی بود که یکی دو تا آهنگ ایرانی هم خواند و وقتی متوجه شد که تولد یکی از همراهان ما هم است آهنگ تولد مبارک رو اجرا کرد و سرکار علیه خانم حرکات موزون کن ـBelly dancer- هم وقتی متوجه شد که تولد دوستمان است ، دست ایشان را گرفته و به میانه میدان برده و سعی نمود با حرکات فریبنده اش - خصوصا در ناحیه شکم - رفیق ما را اغوا کرده و بر سر وجد آورده و به رقص وا دارد ! ولی زهی خیال باطل که رفیق ما همی اینکاره نبودندی!!!  و در این جا بود که کلیه ذکور از جمع همراهان (بجز بنده که به پایبندی به اصول اخلاقی و خانواده شهره شهرم) آرزو نمودند که ای کاش در چنین روزی از مادر متولد میشدند و افتخار دانس با سرکار علیه نصیبشان میشد!

از سرکار خانم رقصنده که بگذریم ! باقلوا های ترکی بسیار خوشمزه ای هم آنجا یافت میشود که هم میتوان آنجا تناول نمود و هم میشود خرید و برد!!!

این هم عکسهایی از غذاها - بدلیل مسائل امنیتی از قرار دادن عکس سرکار خانم رقصنده (خ ح) معذورم !!

به ترتیب :همون کباب کوبیدهه!- ریش کباب-یکجور خوراک مرغ - اسکندر کباب - نان ترکی - پیش غذا - و میکس کبابها!

یک نکته جالب دیدن دوست وبلاگنویسمان از وبلاگ سرزمین کانگروها در آن رستوران بود که بهمراه خانواده محترم آنجا تشریف داشتند و من با توجه به هوش و ذکاوت مادرزادی خود بعد از ۴۵ دقیقه خیره شدن به شاخه نبات ایشان (جناب بردیاشاه)و شباهت ایشان با عکسهای ثبت شده در وبلاگ مذکور قادر به کشف این مهم گردیدم! و دیدن این دوستان بسی مایه خوشوقتی ما گردید. 

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه نوزدهم مهر 1387 و ساعت 19:39 |
سه یا چهار هفته پیش با دوستان رفتیم Gold Coast شهری زیبا از توابع بریزبن ! منطقه فوق جزو دیدنی ترین و پرطرفدار ترین نقاط کوینزلند و استرالیا است و بر اساس تحقیقات بعمل آمده بعد از سیدنی شناخته شده ترین نقطه استرالیا برای توریستها می باشد.

Gold Coast یکی از بهترین نقاط در ساحل شرقی استرالیا برای موج سواران میباشدبهمین دلیل منطقه ای در مرکز شهر بنام Surfers Paradise نام گذاری شده است، منطقه فوق مملو از رستوران و کلاب و بار میباشد . کلا Night Life این شهر با شهری مثل بریزبن فرق داره و بقول معرف شهر زنده ای است .

بگذریم ! پس از کمی گشت و گذار در سطح شهر تصمیم به تناول قوت لایموت ! گرفتیم ! و از آنجائیکه میزان فاکتور وطن پرستی موجود در خون ما جیزی در حدود مرحوم م*ص*د*ق می باشد لذا به تنها رستوران ایرانی شهر بنام شبهای شیراز مراجعه نمودیم !

رستوران فوق توسط خانمی ایرانی و خوش برخورد اداره میگردید . ما در نیم طبقه بالا نشستیم که متاسفانه جز چند کوسن ، چندان بویی از دکوراسیون ایرانی بمشام نمیرسید! لذا پیشنهاد میگردد دیوارها را با تابلوهایی مرتبط با فرهنگ ایرانی مزین فرمایند.

پذیرایی و سرویس خوب بود. غداهایی که ما سفارش دادیم عبارت بودند از : چلو چنجه - برگ - سلطانی - جوجه کباب و باقالی پلو   !

بغیر از چنجه که تعریفی نداشت ما بقی همگی نمره قبولی میگرفتند خصوصا کباب کوبیده اش !

در هر حال امیدوارم همواره موفق باشند و این هم چند تا عکس از رستوران فوق و غذاهای مربوطه :

+ نوشته شده توسط Ali در دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1387 و ساعت 20:27 |
چند وقت پیش با رفقا رفتیم یک رستوران دریایی که Fish & Chips خیلی خوبی داره ! رستورانی بنام Bart's رستوران فوق در Wakerly - Manly و در خیابان Esplanade و بعد از Manly Boat Harbour واقع شده (و صد البته در بریزبن) رستوران فوق از سال ۱۹۵۰ مشغول بکار است ! در این رستوران همونطور که از تابلو زیر هم پیداست ، میتونید نوشیدنیتون رو با خودتون ببرین BYO

فیش اند چیپس در این رستوران به شیوه کاملا سنتی به شما ارائه میگردد ! یعنی خبری از یشقاب و کارد و چنگال نیست بلکه ماهی و سیب زمینی مذکور را در داخل کاغذ قرار داده و میپیچند بدین شکل که ملاحظه میفرمائید :

شما میتونید گونه های مختلفی از ماهی را و با طرز طبخهای مختلف برای ماهی و سیب زمینی تون سفارش دهید ما ماهی COD را انتخاب کردیم که مانند شنیتسل برشته شده بود و باید اعتراف کنم که جزو خوشمزه ترین فیش اند چیپسهایی بود که تا امروز خورده ام ! در ضمن قیمتهاشم تقریبا مناسبه !

+ نوشته شده توسط Ali در دوشنبه چهاردهم مرداد 1387 و ساعت 20:23 |

ایندفعه میخوام در مورد یک همبرگرفروشی استرالیایی بنویسم ! البته که هنوز کلی مطلب در مورد رستورانهای دبی و تهران مونده ! ولی گفتم بگذار در هم بنویسم!

اصولا استرالیایی ها مثل فرانسویها و ایتالیایی ها به خوش غذایی معروف نیستن ، شاید دلیلش این باشه که اصالتا زیر ساخت و فرهنگشون انگلیسی است و اونها هم به بد غذایی معروفند .

البته من این موضوع رو وقتی دبی بودم حدس زده بودم چون چند تا همکار استرالیایی داشتم که واقعا مزخرف میخوردند مثلا یکیشون صبحونه ساندویچ ماهی تن با شیرتوت فرنگی میخورد!!!

بگذریم ، از اونجائیکه من یکی از طرفداران پر و پا قرص همبرگر هستم ، دو تا از دوستان خوبمون تصمیم گرفتن ما رو ببرن یک همبرگر فروشی غیر فست فوودی خوب - یک جیزی تو مایه های فادراکرز یا جانی راکت - ولی از نوع استرالیایی اش ! اسم این همبرگر فروشی Grill'd و کارش هم فقط ارائه انواع برگر است که بعضی هاشون هم تا حدی استرالیاییزه شده!!!! یعنی چی ؟ یعنی اینکه تو بعضی از همبرگرها مثلا آناناس و یا لبو میگذارند !!!    من همبرگر ساده سفارش دادم با نون کنجدی و بدون هرگونه افزودنی از قبیل بیکن - پنیر - گواکمالی - لبو -  آناناس و .... ! و باید اعتراف کنم که خیلی خوشمزه بود و در رنکینگ استرالیایی همبرگر فعلا در رتبه اول قرار میگیره : ۱ از ۱ !!!

البته باید بگم که در رده بندی بین المللی سفالینه هم قطعا رتبه اش یک رقمیه !

چیزی که من در مورد این همبرگر فروشی خیلی دوست داشتم  تم اصلی یا باصطلاح امروزی Branding  اونجاست که در همه چی سعی شده از ترکیب گاو - رنگ قرمز و طراحی ساده استفاده بشود ، از تابلو و کاغذ دیواری بگیر تا منو و وب سایت !

اولین شعبه رستوران فوق در سال ۲۰۰۴ و در Howthron شهر ملبورن افتتاح شده و در حال حاضر ۳ شعبه در Queensland و ۱۰ شعبه هم در Victoria  دارد . برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص آدرس شعب میتونین به وب سایتش یک سری بزنین :http://www.grilld.com.au 

این هم چند تا عکس :

این آخریه اسمش Mighty queensland یا یه همچین چیزهایی بود و متشکل بود از گوشت - بیکن - تخم مرغ - لبو - پنیر - سالاد و سس مایونز !!!

در ضمن سیب زمینی اش هم خیلی خوشمزه است ! نکته قابل توجه اینکه روی سیب زمینی رزماری خشک شده ریخته شده که عطر و طعم خاصی به سیب زمینی میده !

 

+ نوشته شده توسط Ali در جمعه بیست و هشتم تیر 1387 و ساعت 19:19 |